کنترل پرخوری عصبی با هیپنوتیزم

رژیم با ما > وبلاگ > مقالات > کاهش وزن > کنترل پرخوری عصبی با هیپنوتیزم
کنترل پرخوری عصبی با هیپنوتیزم

کنترل پرخوری عصبی با هیپنوتیزم

  • sara modo
  • کاهش وزن
  • بدون دیدگاه

در این مقاله رژیم با ما به بررسی کاهش وزن به کمک هیپنوتیزم می پردازیم.

بسیاری از افراد فکر می کنند در هیپنوتیزم فردی به خواب عمیق رفته و هر سوالی را پاسخ می دهد. طبیعی است با این تصور، کاهش وزن به کمک هیپنوتیزم، کاری غیر ممکن خواهد بود. اما در حقیقت، کاهش وزن به کمک هیپنوتیزم ممکن و نسبتا بی خطر می باشد.

استفاده از هیپنوتیزم برای ترک سیگار و پرخوری یک ابزار موثر می باشد. با توجه به آمار روز افزون چاقی و عوارض آن در جهان، یافتن استراتژی های کارآمدتر برای درمان چاقی به شدت احساس می شود. هم اکنون نیز انواع رژیم های لاغری، مکمل ها به راحتی برای کاهش وزن در دسترس عموم مردم هستند. با این حال آمار افراد مبتلا به چاقی روز به روز در حال افزایش می باشد. یکی از دلایل این افزایش عدم کارایی این رژیم ها و مکمل ها در طولانی مدت می باشد.

یکی از موثرترین روش های درمان چاقی تا به امروز، جراحی بای پس معده می باشد. اما نتیجه مطالعات سال های اخیر بیانگر این موضوع بود که استفاده از روش هیپنوتیزم می تواند راهی برای اجتناب از جراحی های رادیکال کاهش وزن باشد.

روند کاهش وزن به کمک هیپنوتیزم

روانشناس و هیپنوتیست بالینی دکتر استین در این باره می گوید: “هیپنوتیزم برای کاهش وزن، به این صورت است که بیمار در طی هیپنوتیزم، کاملا آگاه و راحت است. تنها اتفاقی که می‌افتد، تمرکز توجه به درون به روشی درست و سالم است. نیازی نیست نگران این باشید که چه کاری قرار است انجام دهید که ممکن است تحت اختیار شما نباشد! در تمام مراحل، کنترل خود را احساس خواهید کرد.”

در روش هیپنوتیزم برای کاهش وزن، سعی در ایجاد آگاهی نسبت به هیجانات، خوردن، احساس سیری و گرسنگی می باشد. در واقع قرار نیست در هیپنوتیزم فرد متقاعد شود چه انتخاب هایی داشته باشد. بلکه توجه بیمار به سمت غذاهایی معطوف می شود که می تواند احساس گرسنگی را در او کنترل نماید. به این ترتیب بیماران دچار پرخوری های عصبی و هیجانی نخواهند شد. در واقع هیپنوتیزم به فرد دارای اضافه وزن کمک می کند تا انتخاب هایی سالم تر داشته باشد.

هیپنوتیزم چگونه می‌تواند در کاهش وزن به شما کمک کند؟

در روش کاهش وزن به کمک هیپنوتیزم، سعی در یافتن یک مشکل درونی که به خوردن می انجام می شود. در واقع همیشه رعایت رژیم غذایی و انجام ورزش، بدون رفع ریشه مشکلات رفتارهای نامناسب غذایی، موثر واقع نمی شود. استفاده از هیپنوتیزم می تواند به داشتن آرامش بیشتر و اصلاح طرز فکر راجع به غذا کمک نماید. همچنین با کمک هیپنوتیزم می توان موانع فکری که موجب تلاش های بی ثمر در کاهش وزن می شوند را پیدا کرد. استفاده از هیپنوتیزم می تواند باعث افزایش اعتماد به نفس و ذهن آگاهی مرتبط با تغذیه شود.

مقاله ای در سال ۲۰۱۴ در CNN در رابطه با “بای پس معده با هیپنوتیزم” منتشر شد. در واقع می توان تنها با استفاده از هیپنوتیزم، به بیمار القا شود که معده اش کوچک تر شده است. هیپنوتیست، وانمود می کند که عمل بای پس معده روی فرد انجام شده است و ذهن این را باور می کند.

چه مدت زمان لازم است تا کاهش وزن با هیپنوتیزم موثر واقع شود؟

در روش کاهش وزن به کمک هیپنوتیزم نباید انتظار نتیجه ای کوتاه مدت را داشته باشید. اما این روش هم می تواند مانند تمامی روش های دیگر روی هر فرد نتیجه ای متفاوت داشته باشد. اما به علت اصلاح عادات رفتاری و ذهنی در این روش، نتیجه نهایی در بلند مدت حاصل می شود. اما در برخی افراد با اصلاح این عادات می توان شاهد کاهش وزن سریع در مدتی کوتاه باشیم. نکته مهم این است که نتیجه ای که در یک پروسه زمانی حاصل می شود، ماندگارتر می باشد.

کاهش وزن به کمک هیپنوتیزم می تواند یک انتخاب با دوام و بلند مدت برای افراد باشد. در این روش خبری از برنامه های غذایی نیست. بنابراین باید به رعایت یک رژیم غذایی سالم و متعادل توجه داشته باشید.

تا کنون هیچ عارضه ای برای هیپنوتیزم گزارش نشده است. اما باید این نکته را بدانید همه افراد نمی توانند تحت هیپنوتیزم قرار بگیرند.

 

برای مطالعه جدیدترین مقالات پیرامون کاهش وزن سایت رژیم با ما را دنبال نمایید.