رژیم لاغری سریع از دروغ تا واقعیت و حقایق دانستنی

رژیم با ما > وبلاگ > نکات رژیمی > رژیم لاغری سریع از دروغ تا واقعیت و حقایق دانستنی

رژیم لاغری سریع از دروغ تا واقعیت و حقایق دانستنی

  • حمیرا جعفرنیا
  • نکات رژیمی
  • بدون دیدگاه

رژیم لاغری و تناسب اندام در چند سال اخیر بسیار پر طرفدار و محبوب شده است که البته دلایل بسیار زیادی برای این قضیه موجود است. یکی از این دلایل زیبایی اندام است  که  بین دختران و پسران جوان بیشترین  طرفداران  را دارد . حتی گاهی زیبایی اندام در ردیف جلوتر از سلامتی قرار می گیرد. در این بین؛ کار تبلیغات و بازاریابان هم پررونق شده است. اما تا چه اندازه می توان به آن ها اعتماد کرد؟

در این مقاله می خواهیم پشت صحنه وقایع تلخ و شیرین رژیم لاغری را بررسی کنیم.

رژیم لاغری و مکمل های غذایی باورنکردنی

در دنیای مدرن، برای رژیم های غذایی و لاغری ؛ مکمل ها و قرص های لاغری را سفارش و یا پیشنهاد می دهند. این مکمل ها به کاهش میل غذایی کمک  می کنند و همین انگیزه ای برای کاهش وزن  با سرعت زیاد است.

فروش این مکمل ها در بازار دارویی و غیر دارویی به فراوانی یافت می شود که می توانند هم مضر باشند و هم مفید واقع شوند. البته که  اثر گذاری هر یک از این مکمل ها در مدت زمان طولانی خود را نشان می دهند و مصرف کننده برای رژیم لاغری خود باید در یک پروسه سه الی شش ماهه یا یک ساله آن را مصرف کند تا به نتیجه مطلوب و دلخواه خود برسد.

اما دقت شود که قرص ها در نهایت عوارض جانبی را خواهند داشت که گاهی جبران ناپذیر است حال چه چه گیاهی باشند و چه شیمیایی!

راه حل: پزشکان و متخصصان تغذیه بهترین راه حل ممکن را خوردن مکمل های غذایی، طبیعی وگیاهی می دانند یعنی داشتن یک رژیم غذایی مناسب که دارنده مواد غذایی و میوه جات همچنین سبزیجات باشند، بسیار مفید تر از مکمل های دارویی هستند.   به علاوه  اکثر مواد غذایی ،خواصیت چربی سوزی دارند و متابولیسم بدنی را  نیز افزایش می دهند.

 خوردن کربوهیدرات ممنوع است!

متاسفانه یک واقعیتی که در برنامه بسیاری از رژیم های غذایی قرار دارد و حتی برخی از متخصصان تغذیه به مانندی بازاریابان توصیه هایی می کنند که گاهی به غلط، مصرف کننده ها آن را متوجه می شوند، و آن مطلب این است که، کربوهیدرات ها برای رژیم لاغری مضر هستند آن ها را حذف کنید یا پاک کنید.

کربوهیدرات همان قند و فیبری می باشند که در میوه ها و سبزیجات به وفور یافت می شود اما شما را از آن منع می کنند یا خیلی ها نمی دانند این کربوهیدرات طبیعی هیچ گونه اسیبی که ندارند هیچ، تازه کلی فایده دارند و انرژی بدنی شما را تامین می کنند تا در روند رژیم لاغری موفق عمل کنید.

اما  کربوهیدرات های صنعتی و ساختگی مضر همان شیرینی جات و تنقلات مضری هستند که روند رژیم لاغری شما را با اختلال مواجه می کنند. این کربوهیدرات ها برای شما ضرر دارند.

راه حل: میوه ها، سبزیجات و مواد غذایی مثل سیب زمینی که حاوی نوعی نشاسته است و این نشاسته، در واقع  نوعی قند می باشد برای رژیم لاغری و غذایی بسیار مفید است که  متخصصان امریکایی آن را در برنامه غذایی بیماران و مصرف کنندگان خود تجویز می کنند.

آب زیاد بخورید کاهش وزن پیدا کنید!

در ابتدا باید گفت که مایعی مثل آب بسیار مفید است و همه این مطلب را می دانیم اما اینکه مولکول های آب تاثیر اساسی در کاهش وزن و رژیم لاغری شما دارند باید گفت صحت ندارد. با خوردن آب در واقع گرسنگی را به تعویق می اندازد و پرخوری را از شما دور می کند. اما اینکه تاثیر اساسی و مهمی در کاهش وزن دارد درست نیست. با این حال قرار دادن مایعات یعنی نوشیدنی ها و اب میوه های طبیعی بدون اسانس می تواند در روند رژیم لاغری تا حدودی موثر باشد.