رژیم لاغری سریع

رژیم با ما > وبلاگ > مقالات > کاهش وزن > رژیم لاغری سریع
لاغری سریع

رژیم لاغری سریع

  • آذر رحمانی
  • تناسب اندام, کاهش وزن
  • بدون دیدگاه

۱۲هفته با ۱۵ گام پیش به سوی لاغری

رژیم لاغری سریع باید با یک مقدمات درست در کنار هم چیده شود تا خطرات جبران ناپذیری زندگی و سلامتی شما را تهدید نکند. این مقاله در نظر دارد تا در کنار چند روش درست به شما رژیم لاغری سریع را آموزش دهد.

طی یک تحقیق پزشکی که در دانشگاه برکلی کالیفرنیا در ارتباط با  برنامه رژیم لاغری سریع انجام شد،  آمار ها و نتایج حاکی از آن بود که بیش از ۸۰ درصد رژیم های لاغری متاصفانه با شکست مواجه می شوند و عوارض بدی را هم از خود بر جا می گذارند.

در این مقاله سعی بر آن است با در نظر گرفتن اشتباهات راه حل های موثری را برای رژیم لاغری سریع ارائه دهیم.

 

توجه! صبحانه فراموش نشود.

صبحانه و لاغری

یکی از راه های انتخاب کردن رژیم لاغری برای خیلی ها، صبحانه نخوردن است.

خطرناکترین و مضر ترین روشی که متخصصان تغذیه از آن به عنوان قاتل انرژی روزمره یاد می کنند و توصیه اکید دارند که نخوردن صبحانه هیچ تاثیری در روند رژیم شما ندارد و تنها بیمار می شوید.

برای این کار میتوانید مواد غذایی ضروری را در رژیم غذایی خود بگنجانید. تخم مرغ جز مواد مغذی می باشد که شما را در این مسیر یاری می رساند به خاطر پروتئین هایی که دارد و پروتئین ها روند سوخت و ساز بدن را بالا برده و رژیم لاغری شما را تسریع می بخشد. به همین سادگی!

 

رژیم لاغری سریع: وعده های غذایی منظم خورده شود

خوردن به طور منظم در طول روز کمک می کند کالری را با سرعت بیشتری  بسوزانید. همچنین این تنظیم شما را در خوردن و وسوسه کردن برای غذا های پر چربی و قند دار   باز می دارد.

 

در مورد وعده های غذایی این مقاله را هم مطالعه کنید

 

خوردن مقدار زیادی میوه و سبزیجات

در یک رژیم لاغری سریع نبود میوه و سبزیجات تازه،برنامه غذایی را با یک مشکل اساسی مواجه می کند و آن هم نبود انواع ویتامین ها و مواد معدنی کاملا ضروری برای بدن است، این مواد مغذی را باید در هر وعده غذای خود بگنجانید.

 

از قبل فعال تر شوید!

فعال بودن، کلید کاهش وزن و ثابت نگه داشتن وزن  است. ورزش همچنین می تواند به شما کمک کند تا کالری های اضافی را که نتوانسته اید از طریق رژیم کم کنید، آن ها را بسوزانید.

برای این کار از فعالیتی که لذت می برید یا از ورزشی که  دوست دارید، استفاده کنید تا استمرار در آن حفظ شود.

 

نوشیدن مقدار زیادی آبآب

گاهی افراد تشنگی را به مانند گرسنگی برای رژیم لاغری سریع در نظر می گیرند، تا روند لاغر شدن سریع تر اتفاق بیفتید. اما خوردن آب زیاد کمی در ایجاد گرسنگی تاخیر ایجاد می کند و می تواند تا حدودی در روند لاغری موثر باشد.

 

 فیبر زیاد بخورید

غذاهای حاوی مقدار زیادی فیبر می توانند به شما کمک کنند تا خیال شما را راحت کند که روند کم کردن وزن به خوبی پیش می رود.

فیبر تنها در مواد غذایی  مانند میوه و سبزیجات، جو، نان سبوس دار، برنج قهوه ای و ماکارونی، لوبیا، نخود فرنگی و عدس یافت می شود.

 

برچسب غذا را قبل از مصرف غذا بخوانید

دانستن  ترکیبات غذایی از طریق برچسب های غذایی می تواند به شما در انتخاب گزینه های سالم تر کمک کند.

از اطلاعات مربوط به کالری بیشتر استفاده کنید تا چگونگی ترکیب یک غذای خاص،  متناسب با میزان کالری روزانه را  در برنامه کاهش وزن مطابقت دهید.

اطلاعات بیشتر در مورد خواندن برچسب های غذایی را بیشتر بدانید.

 

از یک بشقاب کوچکتر استفاده کنید

این روش بیشتر از لحاظ روانشناسی سنجیده شده و در نهایت به بررسی رسیده است.

استفاده از یک بشقاب کوچکتر باعث می شود که میزان غذای کمتری را هم سرو کنید و با ادامه این روند مغز عادت می کند که باید با همین مقدار در هر وعده راضی شود و بیشتر شدن غذا در کار نیست.

همچنین سعی کنید آرام و با حوصله حدودا ۲۰ دقیقه زمان بگذارید تا کامل شود.

 

 ممنوعیت غذایی را غدغن کنید!

هر گونه غذا را از برنامه کاهش وزن خود، مخصوصا آنهایی که دوست دارید، ممنوع نکنید. ممنوعیت غذا تنها باعث می شود که آنها را بیشتر طلب کنید.

هیچ دلیلی نمی توانید شما را از خوردن خوراکی هایی که دوست دارید منع کند.

 

دقت به دریافت کالری روزانه

 در مقالات گذشته از میزان مصرف کالری در زمینه لاغر شدن مفصل توضیح داده شده است.

غذای  مضر را ذخیره نکنید

برای جلوگیری از وسوسه، سعی کنید غذاهای  مضر مانند شکلات، بیسکویت، چیپس و نوشیدنی های شیرین  را در خانه ذخیره نکنید.

در عوض، می توانید از غذاهای سالم مانند میوه، کیک خانگی، کیک جو دوسر، پاپ کورن  و آب میوه استفاده کنید.

 

کاهش الکل

مشروبات الکلی می تواند به عنوان یک منبع کامل از  کالری عمل  کند.

با گذشت زمان، نوشیدن بیش از حد می تواند به راحتی به افزایش وزن کمک کند. پس بهتر است  در مورد کالری های الکل بیشتر بدانید و دقت کنید.

 

برنامه ریزی وعده های غذایی

سعی کنید برای صبحانه، ناهار، شام و تنقلات خود در  هفته برنامه ریزی کنید، و مطمئن شوید که به میزان کالری مصرفی خود در هفته برسید. سعی کنید یک لیست خرید برای خوراکی های خود داشته باشید.

 

ده روش بعدیده روش اساسی بی برو برگشت

ده روش بعدی از مهمترین تمرین های ورزشی می باشند که روند لاغر شدن و رژیم لاغری را سرعت می بخشند.

ابتدا یک سری نکات پایه ای وجود دارد که باید درارتباط با آن موضوعاتی را بدانید و سپس به سراغ رژیم  ورزشی می رویم.

  • در ابتدا رژیم غذایی باید مشخص شود که در بالا به نکات اساسی و مواد غذایی که باید خورده شود یا ممنوع باشد، اشاره کافی شد. شما می توانید از سایر مقالات در همین سایت در ارتباط  با روند تغذیه استفاده کنید.
  • شما باید در هر تمرینی که انجام می دهید، خودتان را تحت فشار بگذارید تا به یک نتیجه عالی برسید مثلا اگر پیاده روی امروز کمی برای شما مشکل است این انگیزه را برای خود ایجاد کنید که با پیاده روی امروز این مقدار کالری و چربی  را سوزانده ام.
  • شما برای انتخاب یک تمرین ورزشی باید یک تمرینی را انتخاب  کنید که به آن علاقه دارید و می دانید در ادامه روند، از ان دلسرد نمی شوید.
  • پیشنهاد دیگر اینکه سعی کنید از یک مربی استفاده کنید که با او رابطه خوبی دارید و می توانید تعامل خوبی برای انجام تمرینات ورزشی داشته باشید.

اکنون به سراغ تمرینات می رویم، تمرینات های خاصی وجود دارد که می تواند به شما در کاهش وزن و یا کاهش چربی بدن کمک کند.این تمرینات به طور کلی شدید هستند و در مدت کوتاهی مقدار زیادی کالری را می سوزانند.

 

تمرینات ورزشی هییت و دوچرخه سواری:

دوچرخه سواری تمرینات شدید  یا  هییت یکی از سبک های ورزشی است  می  که می توانید انجام دهید.

هییت یک نوع ورزش پر طرفدار در سال ۲۰۱۴ می باشد که با یک سری از تمرینات کششی میزان ضربان قلب را کند و یا سریع می کند. این روش را می تواند از طریق یوتیوپ به خوبی  ببینید و فرا بگیرید و سپس در خانه انجام دهید.

دوچرخه سواری یا استفاده از تردمیل هم به مدت ۱۰ الی ۲۰ دقیقه نتیجه رضایت بخشی را در مورد چربی سوزی و سوخت کالری در بر دارد.

 

 

وزنه برداشتن

وزنه برداری مادر تمام تکنیک های موثر در کم کردن وزن و افزایش در روند سرعت لاغری می باشد. همچنین استفاده از وزنه های سنگین تر نه تنها چربی ها را به خوبی می سوزاند، بلکه روند تبدیل کالری به عضله را به خوبی انجام می دهد.

ساخت عضله کار پیچیده و سختی نیست فقط کمی تمرین بیشتر و اضافه کردن وزنه را می خواهد تا کالری به عضله تبدیل شود.

 

بوکس

مربیان ورزش ابراز می کنند که بوکس در اصل یک تمرین عالی برای فرم دهی به عضلات بدن  است.

اما در ابتدا برای مبتدیان یک احساس بدی را ایجاد می کند چون آن ها تصور می کنند، تنها باید قدرت بازوی خودشان را تقویت کنند.

اما از درون مایه این ورزش بی خبرند و نمی دانند که تمامی این قدرت از درون و هسته وجودی شما بیرون می اید و شما از تمامی عضلات بدن خود برای پرتاب مشت استفاده می کنید.

نتیجه اینکه ورزش بوکس تاثیری بسزایی در روند شکل گیری عضله و سوخت و ساز بدن بر عهده دارد.

 

دویدن

دویدنبهترین روش برای لاغر شدن سریع همین دویدن می باشد که تنها از شما یک کفش ورزشی و یک اراده قوی می طلبد.

اگر اراده لاغر شدن و کم کردن وزن برای شما قوی است ، دویدن روش بی نظیری است.

برای این کار سعی کنید یک تپه،  یک ارتفاع یا چند پله را انتخاب کنید که از آن بالا بروید. این روش هیجان ورزش و فعالیت بدنی را برای دو تقریبا طولانی آماده می کند و اجازه می دهد که قلب به یکباره دچار تنش سریع نشود از حرکت ارام به سریع، یعنی از پله ها بالا بروید و سپس پایین بیایید.

این روش هم به مانند بوکس تمامی ماهیچه های بدن را در گیر می کند و در شکل دهی آن ها کار بسیار بزرگی را انجام می دهد.

و در نهایت هم کلی چربی و کالری سوزانده اید و احساس سرمستی خواهید کرد

نکته

اگر در خانه هستید و امکان بیرون رفتن ندارید، تردمیل هم روش خوبی است که به جای  دویدن انجام دهید. در این صورت از  ۱۰ تا  ۲۰ دقیقه از تردمیل استفاده کنید.

کسانی که بیماری قلبی دارند. این دفعات  باید کمتر شود و با سرعت ملایم پیش بروید. اما حتما با یک مربی ورزشی باید صحبت کنید.

 

ورزش تاباتا

اگر بزرگترین عذر شما برای انجام تمرین، زمان کم باشد، تاباتا تمرین مناسب برای شما می باشد.

این تمرین شاما ۴ دقیقه تلاش است که ۲۰ ثانیه تمرین  و ۱۰ ثانیه استراحت  دارد.

در این تمرینات نامبرده می توانید از تمرین های مختلفی استفاده کنید مثل طناب زدن، دراز و نشست، تردمیل و یا شنا رفتن…

که شانون سکیورس، فیزیولوژیست ورزش و  محقق  آزمایشگاه انسان در دانشگاه کلرادو در مرکز سلامت اذعان دارد که  شما می توانید از این  برنامه با تعداد زیادی از تمرینات مختلف استفاده کنید.

در چهار دقیقه متابولیسم(سوخت و ساز) و ​​ضربان قلب شما افزایش می یابد.

اما سکیورس هشدار می دهد که این روند باید مرتب  به صورت روزانه انجام شود در غیر اینصورت نتایج چندانی را در بر نخواهد داشت.

او می گوید: “بدن شما به سرعت به آن  مرحله ای که باید چربی سوزانده شود؛می رسد و شما باید حجم و شدت تمرین  را افزایش دهید تا بتوانید از آن بهره مند شوید.

برای انجام این کار،  این محقق پیشنهاد می کند که جلسه شما می تواند  تا ۲۰ دقیقه طول بکشد، یعنی ۵ تا ۴ دقیقه ای  را با هر یک از ورزش های مورد دلخواه خود انجام دهید

 

پس چی شد

۲۰ دقیقه ورزش در طول روز، معادل ۵ مرتبه ۴ دقیقه ای

در هر ۴ دقیقه  ۴ ورزش مورد دلخواه خود

هر فعالیت به مدت ۲۰ ثانیه و ۱۰ ثانیه استراحت

 

یوگا

خوب، یوگا به تنهایی تمرین خوبی برای کاهش وزن و لاغر شدن نیست.

اما  سکیورس می گوید این ورزش می تواند یک سلاح مخفی در زرادخانه کاهش وزن شما باشد، زیرا شما را برای دیگر تمرینات شدید تر ( مثل دو یا کوهنوردی) انعطاف پذیر تر و قوی تر نگه می کند.

اما این همه  مطلب نیست، او می گوید: “یوگا نیاز به تعادل و ثبات دارد که قدرت عملکردی را ارتقا می دهد و به سلامت روانی ما کمک می کند.

سعی کنید حداقل هفته ای یکبار آن را انجام دهید. اگر نمی توانید به باشگاه بروید یک سری حرکات ساده دارد که با سرچ در اینترنت یا عضویت در شبکه های اجتماعی می توانید ان را به راحتی انجام دهید.

 

 شنا كردن

شنااگر شما می خواهید ورزشی را انجام دهید که با ارامش کامل همراه باشد شنا کردن جز این دسته از ورزش ها یی می باشد که در کنار چربی سوزی و لاغری ارامش ذهنی خوبی را به شما اعطا می کن.

 

 طناب  زدن

وقت آن است که یکبار دیگر به دوران کودکی برگردید زمانی که قصد داشتید طناب بزنید. اگر فراموش کرده اید چاره ان تنها چند بار تمرین است.

این ابزار ارزان و قابل حمل می باشد که می توانید در هر نقطه ای که هستید از آن استفاده کنید.

برای این کار سعی کنید از کم به زیاد کار خود را شروع کنید یعنی از روزی ۳۰ تا روزی ۱۰۰ تا پیش بروید و یک تایم یک الی ۲ دقیقه ای  را در طول روز برای خود در نظر بگیرید.

 

اگر میخواهید بدانید چطور باید روند کاهش وزنتان را دنبال کنید حتما این مقاله را هم مطالعه فرمایید