رژیم غذایی دوران دیابت بارداری

رژیم با ما > وبلاگ > مقالات > نکات رژیم > رژیم غذایی دوران دیابت بارداری
رژیم غذایی دوران دیابت بارداری

رژیم غذایی دوران دیابت بارداری

 • rejimbama
 • مقاله و اخبار صفحه اصلی, نکات رژیم
 • بدون دیدگاه

رژیم غذایی دوران دیابت بارداری توصیه‌هایی در رابطه با دیابت بارداری افرادی که دارای دیابت بارداری هستند.
توصیه های زیر را در مورد رژیم غذایی رعایت کنند:

 1. بهتر است مصرف کربوهیدرات‌ها نظیر نان، برنج، ماکارونی را محدود کنید با توجه به شرایط خاص دوران بارداری حتماً در این زمینه با متخصص تغذیه مشورت کنید.
 2. بهتر است تعداد وعده‌های غذایی را افزایش دهید یعنی علاوه بر سه وعده غذای اصلی دو یا چهار میان وعده نیز در ط.ول شبانه‌روز استفاده کنید؛ و میزان کربوهیدرات روزانه در بین این وعده‌ها تقسیم شود.
 3. حتماً در انتهای شب قبل از خواب از یک میان وعده استفاده کنید تا نیمه‌شب دچار افت قند نشوید.
 4. در برخی بیماران کربوهیدرات‌ها نظیر نان در نوبت صبحانه به‌خوبی تحمل نمی‌شوند و بیمار دچار مشکلاتی می‌گردد، با کم کردن میزان این مواد در صبحانه می‌توان جلوی این عوارض را گرفت، در عوض می‌توان غذاهای پروتئینی مانند پنیر را بیشتر مصرف نمود.
 5. مادران مبتلا به دیابت بارداری باید از داشتن رژیم‌های لاغری شدید که باعث دریافت ناکافی انرژی می‌شوند خودداری نمایند و هرگونه رژیم در این دوران حتماً باید زیر نظر متخصص تغذیه و تائید پزشک معالج انجام گیرد.
 6. ورزش سبک نظیر پیاده‌روی در دوران بارداری می‌تواند باعث کنترل بهتر قند خون گردد البته تصمیم‌گیری در این رابطه بر اساس نظر متخصص زنان می‌باشد.
 7. شیردهی مرتب در زنانی که دچار دیابت دوران بارداری بوده‌اند سبب کاهش احتمال ابتلا به بیماری دیابت در آینده می‌شود.
 8. زنان مبتلا به دیابت دوران بارداری که دچار چاقی یا اضافه‌وزن باشند پس از زایمان حتماً باید وزن خود را کاهش دهند، با این کار احتمال ابتلا به دیابت در آینده و نیز شانس تکرار دیابت در بارداری‌های بعدی کاهش می‌یابد.

همچنین می توانید مقاله جالب رژیم غذایی برای سندرم نفروتیک را نیز بخوانید.